Přežití - fórum pro pomoc obětem znásilnění a jejich blízké, kteří jim pomáhají.

Chtěl jsem kamarádce pomoci s tím, jak se vypořádat s traumatem po znásilnění, a tak jsem hledal na českém Internetu a nic jsem nenašel. Proto jsem toto fórum založil.

Možná bychom tu ale měli mít pár pravidel:

 • Pište jen vážně. Hloupé příspěvky se budeme snažit filtrovat. 
 • Nejmenujte nikoho, pokud nebyl odsouzen 
 • Pište nejen o problémech, ale především, jak se s nimi vyrovnáváte.

Váš Honza

Na tomto fóru může kdokoli přispět svým komentářem. Totožnost přispěvatelů je neověřena.

Odkazy

 

Stránkování

 
Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
 • Re: zneužívaná a přesto šťastná

  no_name Prosím tě, můžeš mi poslat kontakt na tu terapeutku...mam podony problem a nemuzu se s tim vyporadat...

  • Veronika Ahoj, ráda ti kontakty pošlu, ale nevím jak a kam. Uvedla jsem tu svůj e-mail do hlavičky, ale nevidim, že by se tu někde oberazoval...????

   • Veronika Ahoj, protože jsem tu opravdu nenašla, kde se zobrazuje e-mailová adresa...založila jsem si e-mail na který se mi můžeš ozvat: nasili@centrum.cz
    Ráda s čímkoli pomůžu.

 • Pomoc

  Plysinka Ctela bych pomoct. Kazdy se ke mne obratil zady, uz to nezvladam. Potrebuji si o tom s nekym promluvit s nekym kdo me vyslechne a pomuze mi

  • Arwen Jestli si potřebuješ popovídat nebo pomoct tak mi klidně napiš.já sem totiž zažila něco podobnýho.akorát jsme to nahlásili a jeho odsoudili asi na16 měsíců.do ted´ se bojím chlapů a někdy i některejch kluků je to strašný ale nemůžu nic dělat.oběvila sem tohle centrum asi po měsíci napsání tvého příspěvku tak mi klidně napiš na můj e-mail.Arwen8080@seznam.cz

 • zapomenout

  maja Je mi 21 let a před dvěma roky se mě pokusil znásilnit šéf.
  Byla sem mladá a tak trochu blbá, možná koketa..on pro mě byl spíš něco jako hodný strýček, přes 50 let starý a prostě mi to nedošlo. Pracovala jsem v zahraničí v kolektivu dalších osob a bylo folklórem, že každou za zaměstnankyň vzal jednou za pobyt do metropole na večeři..takže jsem to brala jako nic moc zvláštního..jenže on se opil, asi dost, cestou zpátky se stavil ve svém bytě..já šla s ním, protože sem byla prostě blbá kráva a nedošlo mi to..myslela sem, že si jen něco vyzvedne a pojedeme..taky sama v cizim městě a zemi jsem byla odkázaná jen na něho..a pak to přišlo..povalil mě na postel..prala jsem se s ním o každý kousek oblečení..mám pocit, jako by to byly hodiny..ani dnes nemám představu, jak dlouho..nakonec, když už jsem si myslela, že mě opravdu znásilní, opouštěly mě síly a pomalu jsem to i vzdávala..už mě jen napadalo: "tak, teď mě znásilní..nikdy bych nečekala, že se to bude týkat mě..", tak mě pustil a pak.. usnul..za to budu vděčná do konce života..
  Dodnes ani vlastně nevim, jestli to bylo něco jako znásilnění, mám pocit, jako by to byla moje vina, že jsem ho asi provokovala..a pak bylo pozdě říkat, že nechci..a taky, že jsem byla tak slepá..opravdu mi přišel jako absolutně neškodný příbuzný..
  V současnosti studuju na VŠ, mám problém v jakémkoli kolektivu, zapojit se a hlavne udržet nějaký vztah - přátelství s opačným pohlavím je asi nejhorší..nesnesu, když se mě někdo cizí dotkne, nedej bože aby mě objal..udržuju si odstup a dost často vycouvám a uteču.. bojím se vyzařovat nejasné signály, takže radši nevyzařuju nic..a nikam moc nechodím.. Pokoušela jsem navázat kontakt s pár chlapvi, kteří se mi líbili..ale nějak jsem to nezvládla..
  Potřebovala bych se z toho asi nějak vypovídat nebo dostat, mít někoho, komu můžu věřit..ale nejsem schopná..a nedovedla bych o tom asi ani mluvit, i když bych zároveň moc chtěla.. měla bych strach z reakce okolí a že by to změnilo pohled na mě..možná i, že by mě mohl někdo zranit ještě víc..protože ono fakt nejde o to fyzické..ale ten pocit, že možná víc už neunesu..

 • Re: zneužívaná a přesto šťastná

  no_name Ahoj, ráda bych se dověděla něco více o terapii. Děkuji za odpověd´. Z.

  • Veronika Ráda ti řeknu podrobnosti, stačí napsat, co by tě zajímalo.

   verča

   • Veronika Ahoj, jak už jsem psala výše, založila jsem si e-mail, kam mi můžeš napsat, ráda odpovím.

    nasili@centrum.cz

 • zneužívaná a přesto šťastná

  Veronika Ahoj, objevila jsem to tu náhodou a jen tak zběžně si přečetla pár přízpěvků. je tu plno zoufalství a beznaděje. kdysy jsem se taky tak cítila a myslela jsem si, že mi není pomoci. Zážitky z dětství mě pronásledovaly a dusily. Vždycky se vynořily někde, kde jsem je nečekala a neustále mě překvapovaly svou zákeřností a vynalézavostí. Byla jsem nejošklivější, nejneschopnější a nejztracenější bytostí na světě - myslela jsem si to. V takovém zoufalství jsem oslovila jednu terapeutku, která se zaměřuje na práci s obětmi sexuálního zneužívání a znásilnění. prošla jsem si několikaletou terapií a objevila jsem, že umím být šťastná, umím mít ráda sebe i ostatní a můžu si dovolit dát sama sobě prostor. byla to fuška a nebylo to vždy příjemné. už je to téměř 7 let, kdy jsem šla na první sezení. od té doby se toho mnoho změnilo. vím, že minulost nezměním, ale už mě netíží. Terapie mi pomohla vypořádat se s mnoha stíny a zrůdami uvnitř mě.
  Všem Vám přeju, abyste se dokázali hrdě postavit na nohy i s tím břemenem, které Vám naložil na záda někdo nezodpovědný a zbabělý. je to krásný pocit zjistit, že už Vás nětíží a nesráží znovu na kolena.
  Jestli Vás někdo zneužíval nebo znásilnil, neznamená to, že musíte být do konce života nešťastná. Bojujte, stojí to za to.
  Pokud hledáte pomoc a nevíte, kam se obrátit, napiště, velmi ráda Vám pomůžu.

 • Re: mohu pomoci?

  no_name Budu mít kvůli znásilnění.Hrozně se toho bojím.V rodině nemám nikoho kdo by mi mohl pomoci-pomůže mi někdo?! Děkuji

  • Alex pokud bude mít někdo zájem, piste na mail

 • Re: Obeť

  Denisa Já asi tušim jaký to je mojí mamu ve 12 letech málem znásilnil muž který utekl . policie řikala že kdiby jí chytiltak by už nežila. takj mi kdyžtak napi pa a držim ti palečky

 • tíživé tajemství,pomožte..

  Sally Je mi 22 let. Už od mých 7 let mě začal syn od nejlepších kamarádů mých rodičů na společných dovolených různě osahávat. Později začal být otrlejší, nutil mě vzrušovat ho atp.,později se snažil o vše...vždy to končilo výhružkou, že nesmím nic říct, že je to tajemství. Nebylo mi to příjemné, avšak co jsem v 7 letech mohla vědět o sexu a natož obtěžování? V 9 jsem se mu vzepřela a řekla dost. Dlouho se nic nedělo, než přišla puberta a já si uvědomila, co se vlastně skrývalo za divnými hrátkami a "lechtáním" jak tomu říkal. Byla jsem v depresi, můj sex.život začínal, ale sex byl pro mě utrpením. Každé nové objevování "krás sexu"bylo zároveň přehráváním toho, co se dělo kdysi. Prvotní zkušenosti jsem překonávala sodporem...Nikdo o tom z rodiny neví-pouze nejbližší přátelé. Kdybych se svěřila rodičům, nevěřili by mi-proč jsem to neřekla kdysi?,on by jistě zapíral, navíc by se rozpadlo nejl.přátelství mých rodičů. Známí jsou fajn, mám je ráda, bohužel neví, jakého hajzla mají doma(a ten se nedávno v klidu oženil-nejradši bych mu utrhla ..).Vždy jsem tyto vzpomínky zatlačila do hlubokého podvědomí, ale ony se vždy za čas objeví a ztropí mi v pszchice takový guláš, že vím, že jsem to nepřekonala. Sex už neberu s odporem, výjimečně jej sama chci. Ale je to pro mě jen divná věc, pohyby, nic hezkého, z čeho bych se měla těšit...bohužel.Nyní mám dlouhod.přítele, který o tom ví . Chápe to(nemůže ale snaží se)ale přijde mi, že to vidí vše velmi jednoduše-myslí,že to jde jen tak zapomenout ..NEJDE!!Mám v něm velkou oporu.Nenutí mě do ničeho, co nechci. Mrzí mě však, že si sex s ní nedokážu užít, tak jak bych chtěla. Prostě "co z toho??"..........Chtěla bzch vyhledat odbornou pomoc, nejsem si však jista, zda mi nějak mohou pomoci?! Každopádně jsem vděčná za svého chápajícího a hodného přítele a nikdo kdo to nezažil nepochopí, co se "nám"honí v hlavě a co natropí guláš z vašeho života.Ale jsem stále tady a bojuju, díky za to...!!

 • Pomoc

  Popelka25 Nikdo nemůže pomoct....

 • Obeť

  Tereza Ve svých 14 letech mě tahle hrozná věc potkala taky. Teď mi je 16 a pronásleduje mě to jseště teďka. Můj strach byl na tolik velký že jsem to neřekla vůbec nikomu. Až teď po dvou letech jsem se odhodlala to říct svému příteli kterého nadevše miluji a věřím mu bylo to pro mě strašně těžké mu to říct ale přišla sem na to že to bylo to nejlepší řešení ze všech. Pomohl mi s toho se do stat. Vím že bude stát při mně a mám v němvelkou oporu. Strašně jsem mu za to vděčná.

  Tenhle zážitek bych nepřála ani svému největšímu nepříteli. Je to věc na kterou člověk nikdy nezapomene.

  • Gabča Ahoj Terezo,

   myslím, že ve spoustě věcí jsme si podobní avšak jediné co ti asi mohu doporučit je, nesnažit se zapomenout. Víš, já byla znásilněná několikrát, poprvé ve 13 letech, podruhé také ve 13, potřetí ve 14 letech, počtvrté v 15, po páte v 17 a naposledy loni, v 19 letech ve španělsku. Mohu potvrdit, že se jednalo o opravdová znásilnéní - ne jen pokusy. Vím, že není lehké s tím žít, ale přesto žiju. Sice jsem se přes rok léčila v psychiatrické léčebně,ale věř, že to nepomáhá. Mě nejvíce pomohla arteterapie, opravdu do pomáhá. Když jsem byla po páté znásilněná, otěhotněla jsem...když jsem si tu osobu pak našla abych jí oznámila že jsem těhotná, tak mě zkopal a zmlátil, přičemž jsem o miminko přišla - možná lepší než mít dítě takového grázla.....Nyní jsem ze všeho v rozkladu osobnosti - lékaři usoudili, že mám schizofrenii, ke všemu ty duševný pohnutky z minulosti...není to lehké a soucítím se všema holkama, kterým se či jen náznakem něco podobného nebo stejného stalo. Nikdy jsem to nikomu neřekla, až minulý rok jsem se svěřila svému partnerovi, který mě ve všem podporuje a chodí se mnou na všemožné terapie a tak - je to moje zlatíčko. Důležité je, neizolovat se od společnosti a zvláště od mužů, protože kdybych to udělala, tak už nežiju, protože přítel mě zachránil od sebevraždy a budu mu do nejdelší smrti zavázaná.

   • Pol Mam pocit, ze tohle se na pravde nezaklada...

   • YoRk neulevilo by se ti kdybys ty grazly nechala zabit?

 • www.spiritweb.cz

  www.spiritweb.cz Právě vzniklo nové diskuzní forum na serveru www.spiritweb.cz
  Můžete zde sdílet své nápady, prožitky vašeho života a vaší práce, ze všech oborů které děláte, o Reiki, SRT, Rodinných konstelacích, Enneagramu a dalších témat, která se vás přímo či nepřímo týkají....můžete sdílet své životy s jinými....

  www.spiritweb.cz

 • Znasilnena v 9 letech

  Jarda Moje pritelkyne (22) trpela stavy nahleho omdlivani a protoze lekari nic nezjistili, sli jsme k zene, ktera praktikuje alternativni vychodoasijskou medicinu (rikame ji voodoo). Nebudu se dlouze rozepisovat, ale v prubehu se ji ptala na traumaticke zazitky ze zivota, kdy ji bylo 13 atd. Ten den vecer se mi poprve sverila, ze ji v 9 znasilnil jeji strejda, kteryho mela strasne rada a ten se v jejich 13 letech zabil (kvuli pocitu viny). Kdyz to v 9 rekla matce, ta ji vynadala, ze takove veci se o hodnych lidech nerikaji!!! Drsny co? Je mi z toho vseho spatne, ale problem je ted v tom, ze momentalne je tehotna a trpi hruzostrasnymi sny o tom znasilneni a tim nemuze spat, je unavena a ma strach o dite. Nevim jak bych ji mohl pomoci.

 • zajděte sem!!!

  Petra http://www.psychologie.unas.cz/

 • Re: Prosba!!!

  Gabina Ahoj Bety, prošla jsem domácím násilím a domácím znásilňováním, nevím jestli je to to pravé o čem chceš psát, ale mluvit o tom můžu.Tak jestli chceš, tak napiš, Gábina

 • ZIVOT JE BOJ!!!

  Dáša Ahojky!
  Jsem normální mladá holka, která o znásilnění často přemýšlí... Naštěstí se mi nikdy nic takového nestalo, ale vím, že se to někdy stát může... člověk musí být v tomto světě plného násilí na všechno připraven. Mám dlouhodobý vztah a stále se svého přítele ptám, jestli by mě dokázal opustit, kdyby mě někdo znásilnil...Slýchávám od něho NE, ale kdo ví jak by se opravdu zachoval...to neví nikdo. Proto všem mužům, kteří se snaží své postižené přítelkyni ve všem pomáhat a dostat jí z tohoto traumatu moc děkuji, že existují...

 • Prosba!!!

  Bety Jsem redaktorkou časopisu pro mladé a touto cestou bych moc ráda našla někoho, kdo si timhle hroznym zazitkem prosel a nebal by se promluvit. Chtela bych tím varovat a zároveň pomoci ostatním holkám. Anonymita zaručena a honorář jistý. Budu moc vdecna. Predem moc diky,piste prosim na mail: betinka2000@email.cz.

 • mohu pomoci?

  Alex Ahoj, v prve rade bych chtel vsem divkam poprat hodne stesti a sil, aby to prekonali. Je to neomluvitelny skutek, ktery by mel byt trestan hlubokym utrpenim nasilnika - jeste pred jeho smrti. Svedomi ma kazdy a to si ho jednou najde...
  Nevim jestli to muze pomoci, ale kdybi si nejaka zena chtela treba jen promluvit..., jsem tu a budu naslouchat...
  Budu se snazit ulehcit vasi zranene dusi...

  • Alex mail: Modrarokle@atlas.cz

 • Re: Pomoc

  Anonym Pozor, jde o podvodnika - fuj, ze se nestydis ...

 • pochyby

  Markéta Ahoj, když mi bylo 18, stala se mi nepříjemná věc. Nevím jestli se to dá považovat za znásilnění, bylo to tak na rozhraní. Jela jsem s několika kamarády do většího města na koncert, vlakem, jeli jsme už brzy odpoledne a měli jsme se vrátit až druhý den, byla jsem domluvená s kamarádkou z toho města, že u ní přespím. Po cestě se pilo víno. Já jsem moc nepila, nechtěla jsem být opilá. Kluci už byli dost opilí, když jsme tam dojeli, tak jsme se jentak flákali po městě, a šli jsme do knihy. Potom jsme se s jedním z těch kluků ostatním nějak ztratili. On byl do mě v té době zamilovaný a pořád se mě nějak držel, já jsem mu dříve říkala, že nemám o vztah s ním zájem, byl to pro mě spíš flirt. Nějak jsme se dostali do odlehlého dvora, byla tam taková kůlna, chvíli jsme si povídali a on mi začal zase říkat, že mě má rád. Potom mě začal objímat. Moc se mi to nelíbilo, ale nedokázala jsem říct ať mě nechá. Ani nevím jak se to stalo, ale povalil mě na zem té kůlny, když už začal, já jsem po chvíli do něj začala bušit a křičet ať mě nechá. Bylo mi to strašně odporné. Po chvíli mě nechal. Byl opitý a bylo to hnusné. Od té doby se mi o tom zdávalo, už jsem ho nikdy nechtěla vidět, vyčítala jsem si, že jsem to nechala tak daleko zajít a styděla jsem se sama před sebou. Vím že je to trapné, psát to sem, kde píšou ženy, kterým opravdu někdo ublížil. Ale chci to jen někomu říct, nic víc. Od té doby jsme měla trochu problémy se sexem, můj vztah k němu se změnil, vždy před tím mám k tomu odpor, který musím pořád a pořád překonávat. S bývalým přítelem jsem prostě jen někdy ležela a čekala až to skončí a dokonce při tom myslela na ten starý zážitek a bylo mi hnusně. Děkuji M.

 • Re: Znasilnil mi pritelkyni

  Anežka Tak to je teda síla

Prosím vyplňte všechna pole!

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=