Přežití - fórum pro pomoc obětem znásilnění a jejich blízké, kteří jim pomáhají.

Chtěl jsem kamarádce pomoci s tím, jak se vypořádat s traumatem po znásilnění, a tak jsem hledal na českém Internetu a nic jsem nenašel. Proto jsem toto fórum založil.

Možná bychom tu ale měli mít pár pravidel:

 • Pište jen vážně. Hloupé příspěvky se budeme snažit filtrovat. 
 • Nejmenujte nikoho, pokud nebyl odsouzen 
 • Pište nejen o problémech, ale především, jak se s nimi vyrovnáváte.

Váš Honza

Na tomto fóru může kdokoli přispět svým komentářem. Totožnost přispěvatelů je neověřena.

Odkazy

 

Stránkování

 
Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
 • Byla to chyba??

  H.F. Já ani vlastně nevím zda jsem byla znásilněná,protože když jsem byla na policii četli mi jak zní přesně co je znásilnění.Víte,mě sice ten dotyčný nezbil,ale bylo to proti mojí vůli.Na policii mi pořád dokola mlely,jestli jsem se bránila a jestli mě uhodil.Stalo se mi to v cizím autě na mě neznámém místě a byla jsem šťastná,že mě vastně nezbil.Takže jsem to měla nebo neměla nahlásit???!!!!!Moji přátelé při mě stojí,ale slíchávám i takové názory,že jsem si to vymyslela.Já jsem z vesnice a tam každý ví všechno nejlíp...někdy si říkám,že už nikdy nepůjdu mezi lidi,ale pak zase že se nemám za co stydět.Udělal to chlap z blízké vesnice a stalo se to minulý týden............

  • Dušan Za znásilnění, které je v českém právním řádu upraveno v § 241 zák. č. 140/1961 Sb., trestní zákon, je považováno donucení jiného k souloži nebo k jinému obdobnému pohlavnímu styku za použití násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí. Znásilnění se dopustí i ten, kdo k takovému činu zneužije bezbrannosti jiného. Za tento trestný čin může být pachatel podle okolností případu odsouzen až na 15 let odnětí svobody.

   Znásilněním je tedy jakákoli sexuální aktivita, uskutečněná násilím nebo za použití pohrůžky násilí proti Vaší vůli.

   Držel bych se posledního odstavce, "proti vůli". Tím by to mělo být jasné. Nemusí uhodit, stačí když je to proti Tvé vůli.

   já si myslím, že nejúčinnější by bylo, kdyby Tví přátelé dotyčnému rozbili hubu, on by si to pamatoval více než nějaké soudní tahanice.

 • Doktor

  Aja Nevim, jestli svym prispevkem nekomu pomuzu ci ne, ani nevim, jestli se tenkrat jednalo o znasilneni ci jen o hruby pristup, ani nevim, jak to nazvat, je to uz 13 let. To me bylo 16 a sla jsem na svou prvni gynekologickou prohlidku. Lekar byl uz v duchodu, netvaril se ani trosku mile a ja mela strach. Prisla prvni otazka, zda jsem jeste pana a ja si vzpomela na svuj prvni a zatim jediny sexualni zazitek, ktery jsem mela s chlapcem o rok drive. Lezeli jsme nazi v posteli, objimali se a libali, poslouchali hudbu a pak spolu usnuli. K nicemu dalsimu uz nedoslo, ja vsak rodici nepoucena a sveta neznala jsem propadla predstave ze uz nejsem pana protoze jsem byla naha s chlapcem a tak jsem lekari rekla ze nejsem. On se jen tak pochybne pousmal a rekl mi ze jsem pekna devka, prijit o poctivost uz v patnacti letech a ze tedy me problemy (bolest v brise) je urcite nejaka sexualni nemoc. Pak doslo k samotnemu vysetreni. Nebudu popisovat podrobnosti, ale na tu bolest nikdy nezapomenu, vzdyt to jsem skutecne prisla o panenstvi a on se v tom vyzival a rikal ze kdyz muzu drzet jinym, tak at ted nevyvadim. Musim vsak podotknout, ze ke styku nedoslo, opravdu jen k beznemu zenskemu vysetreni.
  Pokazde kdyz si na to vzpomenu, chce se mi zvracet...

  • Kamil Mila Ajo,
   moje zena byla taky znasilnena na koze vazenym panem doktorem-gynekologem, vsemi obdivovanym a vazenym obcanem ...
   Klidne to tak nazyvej - JE TO ZNASILNENI, a nic jineho .. moje zena ma z toho dodneska zkazeny sex (po 27!! letech) .. a ja taky ...
   klidne zverejni jeho jmeno - at vsichni vidi, co se deje ... dokud budou toto "povolani" delat i muzi - bude se to dit porad a porad ..

 • Má zkušenost

  Anna O své panenství jsem přišla v 16 letech, kdy mě znásilnil tzv. "kamarád". Tři měsíce jsem to nikomu neřekla, uzavřela se do svého světa, trpěla depresí, štítila se sama sebe, nenáviděla se, jak jsem mu mohla věřit. Hrozně jsem se bála svého otce, že kdyby se to dozvěděl, tak by mnou pohrdal a nevěřil by mi, že si za to nemůžu sama. Bála jsem se okolí, že mě za to odsoudí. Zpětně (teď je mi 23) se to zdá nepochopitelné, neměla jsem se za co stydět já, ale ten opilý hajzl (pardón za to slovo), který se po "aktu" zvedl a odešel a nechal mě tam jak použité zenuctěné zboží.
  Po třech měsících, kdy se rapidně zhoršil můj prospěch a téměř s nikým jsem nekomunikovala, jsem se předávkovala rohypnolem a zkončila v nemocnici. (ani nevím, jestli jsem opravdu chtěla umřít, myslela jsem na to, abych měla od všeho pokoj). Tak jsem se dostala do péče psychologa, ke kterému jsem docházela více než dva roky, a který mi velmi pomohl.
  Pomohl mi vrátit ztracené sebevědomí a najít v sobě věci, pro které si mohu sama sebe vážit. Ano, člověk si musí znovu začít vážit sám sebe, to je dlouhodobý náročný proces, který vyžaduje velké pochopení a pomoc ze strany okolí. Myslím, že teď už jsem to zvládala, ale bylo to opravdu těžký.

  • Alex Je to šílené jací jsou dneska lidi. Jsem sice muž, ale když slyším o znásilnění tak mi pění krev a nejradši bych šel ty parchanty postřílet!! Omlouvám se za ty drsné slova, ale opravdu bych to udělal!!

 • Z pohledu přítele znásilněné dívky...

  Jirka Z pohledu teď už bohužel bývalého přítele znásilněné dívky:
  Moje dívka prožila znásilnění ve svých 17 letech. Poznali jsme se ve dvaceti a ona mi o tom krátce nato pověděla. Žádné detaily, jen to, abych pochopil co to bylo a taky aby se ujistila, že se na ní proto nebudu dívat jiným pohledem. Říkala, že se to nijak nepromítne do našeho vztahu a že mám dělat jako by se nic nestalo. Všechno bylo v pořádku až na to, že náš intimní život nebyl příliš pestrý a časem rychle upadal. chodili jsme spolu 2.5 roku a za tu dobu jsem se nikdy nedozvěděl, co se vlastně přesně stalo. Ani bych se po tom nepídil, kdyby bylo vše v pořádku. Vím jen, že není psychicky zcela v pořádku, pila hodně kávy a zničila si jednu ledvinu, kterou jí museli vzít. Rodiče o ničem nevědí a nechtěla se svěřit ani odborníkům. Byl jsem hodně trpělivý a když nic nepomáhalo, pokoušel jsem se jí někam dostat. Po poradě s psycholožkou jsem naznačil, že buď se odhodlá nějak to řešit, nebo jí opustím. Zní to možná strašně ale já jsem se také trápil. Tolikrát slibovala, že něco bude dělat a já jí věřil. Pak jsem řekl sbohem, opět pláč a sliby. Dobře počkal jsem. Láska, původně hodně silná, pomalu hasla. Při další výhružce rozchodem řekla, že se rozmyslí. Za týden řekla, že jestli jí mám rád, zůstanu s ní i přesto, že budou určité problémy. Odešel jsem ale ona si myslela, že se k ní za týden vrátím. Když se tak nestalo, bylo zase moc pláče a dokonce souhlasila, že se mnou dojde k naší kamarádce psycholožce a popovídá si s ní. Stalo se a kamarádka jí doporučila léčbu v Praze. Přítelkyně ale podmiňovala svoje návštěvy sexuologické poradny tím, že se k ní vrátím. Bohužel moje láska zmizela. Můžete si myslet, že jsem necita ale já říkám, že dívky nestřídám, byla to moje první a zatím poslední dívka a miloval jsem ji jako nic na světě. pokud vím, do žádné poradny si nedošla a ani mé kamarádce-psycholožce toho mnoho neřekla.
  Na závěr ještě tolik, že předtím chodila s 2 chlapci a oba vztahy skončily podobně jako ten náš. Pokud chce znásilněná žena pro sebe něco udělat, nejhorší řešení je nikomu o tom neříkat, cítit se provinile, zatvrdit se a nikam nejít. Těžko říct, zda na mé rady dají některé ženy, kterým se ta strašná věc stala, protože má dívka na ně nedala, můžu vám ale stoprocentně slíbit, že váš život se výrazně změní. Nikoho nelze donutit aby dělal něco, čemu nevěří, tak mi prosím věřte, že samotné si s tím břemenem těžko pomůžete. Dojděte si za odborníkem, který vám poradí a jistě pomůže.
  Udělejte to prosím kvůli sobě, je to jediná cesta. Kdybych věděl, kdo to mé dívce udělal, přísahám, že bych ho byl ochoten zabít, bohužel jediné, co mohu udělat je předat tuto zkušenost a doufat, že se z ní někdo poučí.
  Já jsem hledal prvotní pomoc přes Bílý Kruh Bezpečí (http://www.bkb.cz/), kde mě odkázali na k tomu vyškolené odborníky. Další užitečné informace lze získat na stránkách http://www.internetporadna.cz.

  Jirka

  • obet:( Je to hrozny,prozila jsem to!!!Me znasilnili asi pred 2ma lety to mi bylo 14.Sla jsem vencit psa jmenuje se Ben bylo asi pul sedmy vecer.Slysela jsem chuzi jako vzdy jsem se instiktivne podivala do zadu protoze chuze byla asi pul metru ode mne,otocila jsem se a najednou me nekdo capnul a zavlekl do krovi,Ben utekl strachy.Tak me zavlekl dokrovi svazal mï ruce a dal do pusy roubik:(.zacala me svlekat.Brecela jsem.Najednou cejtim ze mi svlika kalhotky a zacal mi ho strkat do rozkroku,najednou mi zacal strkat prsty do pochvy a olizoval si je bylo to hrozny ,zacal mi jazykem do pochvy,hroznych 30 min,nevidela jsem mu do tvare.Nebylo to jeste vyrizeno s policii

 • znasilneni

  merkur cau.dik za tuhle adresu je to presne to co jsem potreboval.potrebuji poradit.mam pritelkyni kterou ve 14 znasilnil nejakej uchyl.opakovalo se to vickrat jak ho potkala.jednou nebyl sam.bylo jich prej 8 a vsichni opilí a delali s ni nechutzne veci.nevim presne co.to je vse co mi o tom rekla.citi se jako kus spinaviho hadru.nechce o tom semnou mluvit a ja nevim jak ji pomoct.vim to jen ja.mam strach aby ji znovu nepotkal.rekla mi ze se mu neubranila a prej by to ani ted nezvladla.tim mi moc nepomohla.mam o ni strach.predem dik za odpoved

  • Lucka12 je mi teprve12 ale stejne, podle me bys ji pomohl tim ze ji reknez ze kdyz to nebude resit tak se to nezlepsi, a at to nahlasi policii a kdyz ta stim nic neudela tak, dete (treba za psychologem) me to docela pomohlo uz nejsem uzavrena sama do sebe vis me se stalo neco podbneho ale bylo jich vic nez 8. Prozivala jsem peklo stalo se mi to v sesti letech, vazne tva pritelkine je na tom o hodne lepe nez ja tak at toho vyuzije, musi se stim vyporadat a ty kdz ji chces pomoct ttak to je uzasne, hodne stesti a drzim palce

 • trošku myslet

  Jan Soukop když mám prblém vždy to řeším odborníkem - když na danou věc nestačím.
  Důvod proč píši je jiný - znám 2 případy kdy sem dosvědčil že daný člověk obviněný ze ,,znásilnění ,, vůbec v danou chvíli nebyl tam kde měl znásilnovat - z toho plyne - když se Vám to stalo řešte to okamžitě ale nezlobte se - nevěřte každé která tvrdí že znásilněna byla dokud se věc neprokáže /vím funguje někdo to tvrdí je to pravda ale byl jsem u toho když se prokázal opak a ten člověk tam vůbec nebyl stejně se všichni dívají divně. mějte se krásně. Jan Soukop

 • Nevim jak jí pomoct

  Přítel Moji přítelkyni je 17 let a ve 13 ji znásilnil opilý známí. Byla to nahlásit na policii a ta s tím nic neudelala a muz před rokem zemrel a on má porád spatné sny a nemůže spát. strasne rád bych jí pomohl, ale nevim jak. Mam strach abych jí ještě víc neublížil. Ona si pořád myslí že je to její vina. Když vyhledala psychologickou pomoc, na které ji nabýdli hypnózu a z té má strach protože by se to prý mohlo zhoršit. Moc děkuji za rady.
  Přítel

  • Jiva Mám podobný problém, akorát, že moje přítelkyně k odborníkovi nechce a na policii to nenahlásila. Ale jinak úplně přesně vše sedí. Zatim to řešim, tak že s ní o tom pouze mluvim

  • Aja mily priteli, nejsem psycholog, ale mam pocit, ze tvoje pritelkyne by se mela predevsim nekomu vypovidat, mel bys ji k tomu asi opatrne navest a cekat jen to co rekne sama. Pak se ji ulevi, budete na to opravdu dva, zacne vydet veci jinyma ocima, hlavne kdyz i potvrdis, ze si v zadnem pripade nemyslis ze je to jeji vina..... co se hypnozy tyce, s tim zhorsenim je to i trochu pravda. Doporucuji vyhledat skutecneho odbornika, protoze hypnoza sice muze zazracne lecit ale i definitivne ublizovat. Mozek je ve zhypnotizovanem stavu velmi citlivy, podvedomi uklada vse co se jen sustne. Hypnotizer musi velice premyslet a vhodne volit vsechna slova aby zhypnotizovanemu nevsugeroval spatnou predstavu a tim stav a situaci treba i nadobro nezhorsil. Ja bych volila psychologa- hypnotizera, ktery ma prislusny diplom a nalezita osvedceni a hlavne, ktery neni prilis drahy, protoze zde neplati pravidlo, cim drazsi tim lepsi, ale bohatsi. Alena

 • bylo to peklo

  petra asi ve14 mě začal znasilnovat můj vlastní bratr a trvalo to do 16 kdy sem konečně našla odvahu o tom mluvit nikdy bych to nikomu nepřála prožit.Byla jsem s bratrem v jednom pokoji a hrozně jsem se ho bala.Do dneška mě to pronasleduje.Málem jsem se podřezala

  • richard petulko, to se neni co divit... kdyby sis o tom chtela nekdy popovidat, jsem ti k dispozici... drzim ti vsechny palecky, at to aspon trosku preboli

  • Mikina Ahoj Petro - nechci být k tobě krutý,ale myslím,že ani ty nejsi tak bláhová,aby sis myslela,že ti někdo dokáže pomoc takhle pofidérně přes internet. Je středa večer,za chvíli už čtvrtek ... a je vlastně ostuda,že teď nespím...nespím,protože pracuji... a pracuji,protože nic lepšího než práce pro mě není.
   Nenávidím volný čas,nenávidím mít ruce v klíně a koukat do stropu a tak raději pracuji. Jakmile mám totiž volno,přepadají mě myšlenky na vše co jsem prožil,co prožívám a co asi ještě prožiji. Zatím to byly samé špatné věci.
   Věř-nevěř,ale vím o čem mluvíš.
   Když mě bylo 5 let... jenže já o tom nedokážu ANI TEĎ po letech mluvit. Snad hlavně proto,že jsem to nikdy nikomu neřekl. O vlastním bratrovi se takové věci těžko říkají.
   To,že ty jsi se rozhodla proti tomu bojovat tím,žes to řekla všem je vlastně neskutečná odvaha ¨/nebo snad je výraz posledního zoufalství???/ ALespoň ses snad dokázala té strašné břímě alespoň trochu zbavit. Teď už víš,že to nemusíš v sobě držet .... teď už jen můžeš čekat na vyléčení,které dozajista přijde..protože čas ¨je všemocný.
   Držet v sboě něco takového strašného je jak polknout žhavou lávu a myslet bláhově že se uhasí a nepropálí žaludeční stěny. Někdy mám pocit,že mi to "tajemství" vypálí všechny střeva.
   Tak promiň jestli píšu naprosté hlouposti,které tě vůbec nezajímají...měl bych tě utěšovat a psát nějaké bláboly jak t rozumím a jak bych ti rád pomohl..ale sám vím,že pomoc je asi nemožná. Ahoj AHOJ ahoj

 • Jsem nadne

  Andy je mi 15 let.Začalo to ,když mi bylo 8 let.Soused byl opilý.Tak jako vlastně každý den.Nikdo nebyl doma.Šla jsem přes chodbu když tu se předemnou objevil soused,byl nahý.Masturboval přede mnou.Utekla jsem.Pak se to tak opakovalo ještě pár let.Až jednou mě chytl(totálně zpitý)a osahával mě.Nepodařilo se mi uniknout.Bylo to hrozné.Svěřila jsem to příteli a ten to chtěl řešit s policií,ale jsem přesvědčená,že se nejedná o trestný čin,protože jsem toho vinou ja.Nemela jsem tudy chodit.Ted jsem psych.nadně.Přítel mě opustil do té doby než navštívím psychologa.Ale já už o tom nechci mluvit a kdyby to chtěl někdo řešit,popřu to.Chci jen požádat o pomoc,jak se zbavit depresí.

  • richard ahoj andy, nevim, proc bys mela byt na vine proto, ze pouzivas verejnou chodbu, ktera je k tomu urcena... vubec nic jsi neporusila, zatimco on jen zakonu hned nekolik, samozrejme nemluve o psychickych utrapach... poslys, pritel se k tobe take zachoval nehezky, je tve plne pravo k psychologovi nejit a on te nema pravo k tomu nutit, to je od nej citove vydirani... stejne jako v predchozim pripade - pokud bys cokoliv potrebovala, sverit se, cokoliv, muj email znas... drzim palecky, at to aspon trosku preboli

  • Libor Mila Andy. naprosto nesouhlasím, že bys byla na vině. Vina je jen na tom zvířeti, které Ti ublížilo. Asi jsi měla ohlásit už když se před tebou ukazoval, to už je pozdě. Určitě ale ohlas znásilnění. On musí být potrestán, někdy lituji že už není útrpné právo.
   Depresí se myslím zbavíš jen tak, že o tom dokážeš promluvit. Psycholog by měl vědět, jak Ti pomoci. Musí to z Tebe ven, zkus třeba nějaký chat, jsou tam místnosti pro podobné smolařky, třeba Ti poradí jak se daly dohromady. Sám Ti mohu pomoci jen nasloucháním. Já dokážu říct úplně cizímu víc než blízkým, zkus to podobně. Třeba se mnou. Je ve mě víc holky než by mělo být.
   Držím moc palce a přeji Ti štěstí.

 • sexuální zneužívání

  matka Mé dceři je dnes 19 let. Před třemi roky se mi svěřila, že byla od svých 5ti !!! let zneužívána svým o 5 let starším bratrem, nebo-li mým synem !!! Trvalo to zřejmě několik let a já jsem nic nevěděla, ani nepoznala podle jejího zvláštního smutného chování. Byl to (a ještě stále je) pro mne šok. Od té doby se se synem nestýkám (nemohu...) a snažím se pomoci své dceři, jak jen mohu, překlenout se přes bolestné vzpomínky. Myslím si, že to má dcerka už docela zvládla, ale já nedokážu odpustit synovi a hlavně sama sobě. Stále si opakuji, kdyby se mi má dceruška svěřila tenkrát, všechno by bylo jinak - zasáhla bych... Ale nestalo se tak a já sama NIC NEPOZNALA !!! Pořád si to vyčítám, mám pocit, že jsem jí zkazila život, že jsem absolutně selhala jako matka a moc mě to trápí. Mám strach, aby si dcerka nenesla následky po celý život a jsem z toho nešťastná... Nedokážu to vyslovit... Prosím někoho, kdo má například podobné zkušenosti, aby se mi ozval. S odborníky jsem nic nekonzultovala na dceřin výslovný zákaz a já sama si s tím nevím rady. Můj syn s námi nebydlí už 7 let a více než 3 roky se s ním vůbec nestýkáme - od té doby, co to vím... Žiju jen s dcerou a jenom pro ni, ale nikdy ji nedokážu vynahradit to, co se stalo vlastně i mou vinou... má někdo podobnou zkušenost ? Děkuji za odpověď.

  matka

  • fgfvv To necháp jak se tohle může stát a vy za to určitě nemůžete, ale já teda v 10 nevěděla o sexu tolik abych ho mohla provozovat (jako kdybych byla kluk...).

  • richard ahoj, obvinovat se nema cenu, prece nejsi vestkyne, abys tusila, ze se neco deje... vetsinou se stava, ze o znasilnovani ( zpravidla otcem ) matka vi a nic nedela, coz je teprve hnusne... jen mi nesouhlasi jedna vec... pises, ze ji znasilnoval od jejich 5 let bratrem o 5 let starsim... to mu bylo poprve 10 ??? kluk v 10 sotva bude schopen znasilneni, to bych rekl nejdriv tak ve 12, spis jeste pozdeji... jestli chces reagovat, napis mi prosim na email, ja sem uz neprijdu

  • Jan Soukop není to tady hezké čtení /a vy zato nemůžete/ neztrácejte čas vymýšlením vlastních variant řešení - když tě bolí zub nakonec mušíš k zubaři. když duše bez diskuze k psychiatrovi čeho se bojíte ? jednou toho budete mět nad hlavu a stejně tam budete muset běžte ted a se vztyčenou hlavou - nic horšího se Vám tam už nestane.

  • Michaela Chtěla bych Vám říct, že jsem prožila úplně to samý, co Vaše dcera. Teď mi je 19 let a tenkrát mě bylo asi 12 a mýmu bratrovi 14. Nikomu jsem to neřekla, až do té doby než jsem přišla na střední školu, tam jsem se svěřila kamarádce, ke který jsem našla obrovskou důvěru, to bylo asi ve třetím ročníku. I když jsem ji to řekla, tak pod vlivem nějakých sajrajtů jsem se chtěla zabít. Mamka o ničem neví, nikdy jsem se jí s ničím nesvěřovala a tak nepovažuji za podstatné ji to říkat a navíc si nemyslím, že by mi věřila, protože brácha je velice chytrý a nikdy s ním nebyly problémy. Večer usínám s brekem a nevím co mám dělat. Velice mě zaujal Váš přístup k tomu co se stalo, protože nevím, jak by to dopadlo u nás. Jsem sice už dospělá, ale stále vyžaduju takovou tu mateřskou lásku, nestačí mi, že mám na co si vzpomenu, po tom netoužím, radši bych byla, kdybysme byli tak normální (myslím finančně) a kdyby u nás ty rodinný vztahy fungovali normálně. Prosím Vás moc, buďte diskrétní a taky Vás chci poprosit o radu, co mám dělat. Předem chci říct, že psychologovi nepůjdu, protože mám z lékařů hrůzu. Kvůli tomu co se mi stalo jsem nebyla ani u lékaře, myslím tím gynekologa. Mohla byste mi jako správná maminka poradit, co mám dělat nebo jak to alespoň částečně vymazat z hlavy?Ale moc Vás prosím, abyste si tohle všechno nechala pro sebe, bojím se následků. Děkuju Vám moc za odpověď, když neodpovíte, tak to se nic neděje, jsem zvyklá na to, že si musím pomoc sama.:-( . Děkuju moc a nezlobte se.

   • Alois Ahoj Michaelo, moc mne mrzi, co se stalo. Asi ti nebudu moci hned poradit, ale ver mi ze s tebou soucitim. Prestoze jsem kluk, dovedu si to predstavit. Dozvedel jsem se stejnou vec o nekom moc blizkem a je mi z toho ted hrozne (jak psychicky tak i fyzicky).
    K tvemu dopisu. Napsala jsi, ze se to stalo v tvych 12 tj. Pred 7 lety. Neuvedla jsi vsak, jestli to bylo jen jednou, nebo to stale jeste pokracuje. Pokud bydlis jeste s bratrem a on s tim neprestal, mela bys to zacit co nejdrive resit. Cim dele by to trvalo, tim vice bys trpela a hure bys zapominala. Mas nejakeho pritele, nebo nekoho, kdo by ti pomohl? Vetsinou je lepsi, kdyz se z toho clovek vypovida. Vim, ze v tomto pripade to nejde jen tak s kazdym. Pokud bych ti mohl nejak pomoci, rad to udelam, staci, kdyz mi napises na uvedenou adresu. Nemusis pouzivat svoji vlastni schranku, muzes si vytvorit nejakou jinou, pokud chces byt anonymni. Moc by mne zajimaly tve pocity a nazory, mam toho ted taky plnou hlavu a snazim se najit nejake reseni. Mozna by to bylo jednodussi hledat ho spolu. Zalezi jen na tobe. S pozdravem A

   • Alois Ahoj Michaelo, moc mne mrzi, co se stalo. Asi ti nebudu moci hned poradit, ale ver mi ze s tebou soucitim. Prestoze jsem kluk, dovedu si to predstavit. Dozvedel jsem se stejnou vec o nekom moc blizkem a je mi z toho ted hrozne (jak psychicky tak i fyzicky).
    K tvemu dopisu. Napsala jsi, ze se to stalo v tvych 12 tj. Pred 7 lety. Neuvedla jsi vsak, jestli to bylo jen jednou, nebo to stale jeste pokracuje. Pokud bydlis jeste s bratrem a on s tim neprestal, mela bys to zacit co nejdrive resit. Cim dele by to trvalo, tim vice bys trpela a hure bys zapominala. Mas nejakeho pritele, nebo nekoho, kdo by ti pomohl? Vetsinou je lepsi, kdyz se z toho clovek vypovida. Vim, ze v tomto pripade to nejde jen tak s kazdym. Pokud bych ti mohl nejak pomoci, rad to udelam, staci, kdyz mi napises na uvedenou adresu. Nemusis pouzivat svoji vlastni schranku, muzes si vytvorit nejakou jinou, pokud chces byt anonymni. Moc by mne zajimaly tve pocity a nazory, mam toho ted taky plnou hlavu a snazim se najit nejake reseni. Mozna by to bylo jednodussi hledat ho spolu. Zalezi jen na tobe. S pozdravem A

 • Dávej si pozor kudyma chodíš

  Štěpánka Procházková Jsou tomu čtyři roky, co se mi to stalo poprvé, bylo to v Praze a za bílého dne, takové rady braň se mi moc nepomohly. Když jsem si myslela, že mám pokoj od toho všeho stalo se to, že jsem měla pokus o znásilnění a přesně skoro na konci roku se stalo opět znásilnění, jednu osobu jsem poznala, byl to můj vlastní spolužák.
  Mám nyní přítele ví o tom a chápe mne. Kamarádky říkají, že lžu, protože to nemůže být přece pravda třikrát do roka, nevím čím to je, ale já jsem dost při těle, tak nevím, čím to je, že se to stalo. Ale rozhodně jsem i po tom taková, že dokážu lidem pomoci, když jsou v podobné situaci. Všem těm, kteým se tohle stalo držím palečky a doufám, že najdou odrazový můstek a budou alespoň malinko v pořádku, vím, chce to čas.....

 • Je to rok...

  Barča Dneska je to přesně rok, co jsem byla znasilěná. Bylo mi šestnáct a myslela jsem si, že ho znám... Policie s tím nic nedělala a já ho čas od času potkám... Díky kamarádům (a úžasné paní psycholožce) jsem se z toho celkem dostala, za což jim moc děkuju. A tak přeju všem, kdo si něco podobného zažili, mějtě plno lidiček, co jsou vždy s Vámi, neuzavírejte se do sebe. Život jde dál, ikdyž to není občas vůbec jednoduchý...

  • Áda Barco, já nikdy nic podobného nezazila, muzu se te zeptat, jaký más ted vztah k sexu? Je-li má otázka moc troufalá, nemusís odpovídat. A co prozívás, kdyz ho obcas potkás? Hodne zdaru a síly ti preju do dalsích dní a let!!!!

 • Omluva

  webmaster Fórum nám na pár týdnů spadlo, přišli jsme na to až teď, takže se omlouváme všem. Už bude fungovat. :-)

  Webmaster Honza

 • další z mnoha ...

  Peťula Vyjadřuju obdiv všem, kterých se téma znásilnění týká. Já jsem pravděpodobně magnet pro úchyláky vyžívající se v znásilňování. Poprvé jsem pokus o z násilnění zažila ve svých 9 letech, podruhé v 11 letech a věřte či ne ... dostala jsem se z toho. je fakt, že se mi před očima objeví obraz oněch násilníků, hlůavně při sexu, ale mám výborného partnera, který o mých problémech ví a chová se ke mně skvěle. To je pro mě nejlepší léčba. Ráda bych všem vzkázala ještě něco ... nebojte se o svých problémech se sexuálním zneužíváním mluvit ... tím se totiž vyřeší spousta věcí ...

 • odkaz na stránky pomoci

  Irena Smékalová Dobrý den, velmi si vážím existence těchto stránek, již to že se lidé mohou svěřit je velká pomoc. Byli bychom velmi rádi, kdybyste mohli zveřejnit odkaz na stránky InternetPoradny. www.internetporadna.cz kde je spousta (přes 100) odborníků pomoci s podobnými problémy o kterých píší Vaši čtenáři. Jsme neziskovka a poradenství poskytujeme v oblastech: zdravotní postižení, psychologická pomoc, drogy a závislosti.
  Děkuji z aodpověď a přeji hezký den. Mgr.Irena Smékalová, InternetPoradna. Lafayettova 9, Olomouc 77200, 585223967

 • Pomoc nezname

  Lukas Zdravim vsechny, na netu jsem potkal divku, podobne postizenou. Pry ale o tom nikdy nikomu nerekla, ale od te doby se stiti kluku. Hrozne rad bych ji pomohl, ale nevim jak. Asi by bylo nejlepsi, kdyby se nekam obratila. Ale rikala, ze o tom nemuze mluvit, ma blok. Ale pisemne pres mejl by snad mohla. Nemuzete prosim poradit, kam by se mela obratit? Diky za kazdou radu

 • zničil mi život

  Zdenička Ahoj ve 14 letech jsem byla znásilněna byla jsem ještě panna a tak to vlastně bylo moje poprvé.Byl už dospělí a moc dobře věděl co dělá.Do svých 18 jsem ho viděla skoro deně a pak jsem se odstěhovala zapoměla jsem dodat že jsem od té doby mela velké problémy z muži šla jsem z extrému do extrému a dělala spoustu špatných věcí,ale nic mi nepomohlo moc jsem ubližovala klukům kteří mi chtěli pomoct a nejvíc sobě.Až jednou jsem našla kluka kterej mě dokázal přesvědčit že všichni nejsou zlí a ted už spolu dva roky žijem a je to fajn:).. .Mám sice noční můry a budím se hrůzou ale on je každou noc vedle mě a vždy mě zachrání:).Vím že mám neuveřitelné štěstí a přála bych ho všem které to zažily důvěřujte prosím ......... Zdenička:)

 • CAN

  Nikdo nemůže pomoci.

  • Irena Smékalová Obraťte se i anonymně na www.internetporadna.cz a svěřte se se svým trápením pokud se jedná o týrání či zanedbávání. Pomohou Vám odborníci. Hodně odvahy přeje Irena Smékalová

 • znasilneni pritelkyne

  Pepik Mam pritelkyni a byla znasilnena ve svych trinacti letech moc ji chci pomoct zapomenou , jen pri vzpomince ji moc bili brisko , omdliva , zvraci , prosim poradte
  dekuju

  • lucie Pepiku, mozna tvoje pritelkyne prozila neco strasnyho...mozna si nechava detaily pro sebe a nechce se jimi zabyvat... je v ni ukryto neco, k cemu se nechce vracet a pripominat, ale tim vic to boli [jako rana - kdyz se nevycisti, tak zacne hnisat] ...muze to bolet stejne ted i za 50 let. Myslim, ze neni dobry to tam nechat. Je vzdycky potreba rict vsechno - i to nejstrasnejsi...pak uz to chce cas. Chce to umet odpustit [to je tvrda rec, ale jedina naprosto ucinna]. Vzpominky muzou zpusobit i fyzicke obtize [zvraceni, bolesti]... to je stres, ktery se nestacil vybourit jinde [krikem, placem, utekem....]. Jsou tam stale emoce, stale 'NECO', co se musi dostat ven. [ja jsem ze stresu trpivala ukrutnejma zacpama a bolestma bricha, ale nevedela jsem, cim to je....po par letech 'lecby' stresu, je to dobry].... Ty, jako chlap muzes udelat to, ze budes pravdivej a citlivej. Rekni ji vsechno tak, jak se na to divas [s opatrnosti, ale uplnosti] at vi, na cem je. Ona k tobe musi ziskat duveru - jedine skrz komunikaci. Muzes ji hodne moc pomoct svym pravdivym pristupem a opravdovou laskou .... drzim vam obema palce. Lucka

 • sexuální obtěžování

  Míra Jsem homoseksuál orientovaný na dospívající kluky tak mezi 12 až 17 lety. v jejich přítomnosti se cítím skvěle, takže se dá pochopit, že i takové se snažím mít mezi svými kamarády. Hodně jich ztratím jen co se dozví, co jsem zač.
  Před lety jsem byl pod vlivem alkoholu sex. obtěžován svým starším známým. V té době jsem byl mladší a ještě jsem nebyl zcela vyrovnaný sám se sebou. Takže jsem ze strachu před reakcí okolí nic neřekl. Až dnes, kdy už je stejně asi pozdě. Doufal jsem že se s tím nějak vyrovnám i když jsem myslel mnohokrát na sebevraždu a dnes mě to mrzí několikrát vic, že jsem to nebyl schopen to udělat. Stal jsem se tím, co jsem nenáviděl.
  Tentokrát jsem přišel o svý nejlepší heterosexuální kamarády já, a co je nejhorší, mou vlastní vinou. I když jsem si přísahal že si radši sáhnu na život než abych někomu koho mám rád ublížil. Nedokázal jsem to, má touha po zakázaným byla silnější a oni prošli tím co já, jestli ne něčím horším. Podrazil je kamarád.
  Teď po nocích nespím spíš je celý probrečím a přemýšlím co dál. sebevražta by to patrně nevyřešila. Tak jsem odhodlán o tom uvědomit jejich rodiče protože sami by jim to asi neřekli a pak se dát na léčení. Kamarády mě to už nevrátí, ale snad jim to aspoň trocu ulehčí. Nejradši bych jim dal svolení ať oni sami rozhodnou o mým budoucím osudu.

  • lucie Miro,nesmirne si vazim tvoji odvahy si nejen najit a priznat, ale i takhle zverejnit pricinu tvyho problemu... Prosla jsem obdobim, kdy jsem nechtela zit, nenavidela jsem zivot, sebe...dokonce jsem se jednou rozhodla se zabit, ale okolnosti se nahle zmenily... Nebyla jsem sice primo zneuzita, ale dovedu se vcitit do tvoji situace... muzu ti rict, ze jen tezko pretezko se hleda chut k zivotu, kdyz ses v takovyhle pozici, ale mas pravdu, ze sebevrazda to nevyresi.Je vsak otazka, jestli to vyresi leceni. Mne vzdycky nejvic pomohlo, kdyz jsem narazila na osobu, ktery jsem mohla PLNE duverovat [ze se nebude smat, nadavat, bude poslouchat a zajimat se a umi se vcitit ..], osobu, ktera nechtela rovnou odsoudit pachatele ale odsoudila jen jeho cin. Osobu, ktera me primela k odpusteni druhym a i sobe. [a to jsem si nejdriv neuvedomila, ze dokud neodpustim, tak me to bude zrat porad a porad a tim vic, cim vic se na to budu snazit zapomenout]. Pokazdy to byl nekdo jiny [asi 2 lidi v zivote] , ale nemyslim si, ze se takovy lidi nachazej bezne mezi psychologama atd. ...jestli chces, napisu vice v emailu... ale rada nakonec: NEVZDAVEJ TO !!!!!!

   • Míra Jestli chces, muzeš mě napsat víc, nejspíš by to pomohlo, zatím nemám s kým to probrat a takhle mě to jde líp, když to jen píšu. Sexuologa jsem už navštívil, takže na tom jsem už o něco líp. Zatím moc díky odpověd.

Prosím vyplňte všechna pole!

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=